Klima Kontrol Ünitesi
  Teknik Özellikler:

● Voltaj aralığı (10V-30V)

● Kısa devre koruması

● Çıkış akımı : 7 x 700mA

● ABS gövde

● Müşteriye özel farklı panel seçenekleri

● Farklı LED renkleri uygulanabilir.

 
       
Basıldığında en son set edilmiş değer otomatik olarak devreye girer. Yanındaki led yanar, eğer set sıcaklığı ile iç sıcaklık arası değer 2 ºC'den küçükse fan 1. kademede, 2 ºC'den büyükse fan 2. kademede, 4 ºC'den büyükse fan 3. kademe de çalışmaya başlar.

İç sıcaklık değeri set değerinden büyük ise klima soğutma fonksiyonu devreye girer.Sogutma periyodunda Condanser hemen devreye girer , Compressor 20 saniye sonra devreye girer.  Sogutma periyodundan çıkarken Compressor hemen devreden çıkar 20 saniye sonra Condenser devreden çıkar.  (output pin: 2B Condanser, 1B Compressor). İç sıcaklık değeri set değerinden küçük ise ısıtma fonksiyonu devreye girer. (output pin:  1A Heating). Ayarlanmış set değerine göre klima ısıtma veya soğutmanın devreye girme çıkma toleransı ±1,5 ºC'dir. Motor çalışıyor sinyali gelmedikçe klima auto fonksiyonu(condanser , compressor , heating) çalıştırmaz , fan ve flap fonksiyonu çalıştırılabilir.
   
Sıcaklık : Aç - Kapat butonu
   
Dış sıcaklık : Basıldığında 3 sn boyunca dış sıcaklığı gösterir.
   
İç sıcaklık : Basıldığında 3 sn boyunca iç sıcaklığı gösterir.
   
Fan Hızı: Fan düğmesine her basıldığında hız kademesi artar. Klima açık iken fan butonuna her basıldığında fan deviri 1-2-3-1-2... şeklinde, klima kapalı iken 1-2-3-0-1-2 ... şeklinde değiştirilir. 1. devirde sadece birinci led yanar, 2. devirde iki led birden yanar, 3. devirde üç led de yanar.
   
Flap Çıkışı: Basıldığında klape motorunu (Flap) kumanda eden röleyi sürekli çektirir, yanındaki led yanar. Tekrar basıldığında röleye gönderdiği sinyali keser.
   
Yukarı Ok: Klima açık iken basıldığında işlevi vardır. Ayarlanan sıcaklığı (set değeri) KK'da 1'er ºC (SACU'da 0,5 ºC) artırır. Sıcaklık en fazla 30 ºC 'ye kadar artırılabilir. Ayarlanmış set değerine göre klima ısıtma veya soğutmanın devreye girme çıkma toleransı ±1,5 ºC'dir.
   
Aşağı Ok: Klima açık iken basıldığında işlevi vardır. Ayarlanan sıcaklığı (set değeri) KK'da 1'er ºC (SACU'da 0,5 ºC) azaltır. Sıcaklık en az 15 ºC 'ye kadar düşürebilir.
 
FAN HIZ KONTROL MODÜLÜ (SMK143)
   
Çalışma gerilimi 24V
Max. Akım 22A
 
       
Fonksiyon: Fan motoru için dizayn edilmiş, soft start ile motorun çalışmasını sağlayan ve motorun devir kontrolünün yapılmasını sağlayan kontrol ünitesidir
       
TERMOSTAT KONTROL ÜNİTESİ (SA180)
       
Gerilim Sınırları V=9V-16V
   
       
       
SICAKLIK SENSÖRÜ (STS802)
       
Klima Kontrol Ünitelerinde Sıcaklık Ölçmek için Kullanılır    
       
KLAPE KONTROL ÜNİTESİ (12V-24V)
       
Çalışma gerilim sınırları 9V – 32V
Boşta Çekilen Akım (V=14V) max 35 mA
Boşta Çekilen Akım (V=28V) max 35 mA
Max çekilebilecek akım 1A
   
       
 

Tüm hakları SANEL SANAYİ ELEKTRONİĞİ İMALAT VE TİCARET A.Ş. Aittir
© 2009

anasayfa  I  hakkımızda  I  kalite  I  ürünler   I  iletişim